検索

The 10th NEC Bridge Festival

 YOKOHAMA SWISS TEAMS

 

Results


12 Feb, 2005

 

YOKOHAMA SRR & SWISS TEAMS


Flight A 28T, 120A
1.
NETHERLAND
201
Jan Jansma, Louk Verhees, Bas Drijver, Maarten Schollaardt
2.
TAJIMA
166
Tadashi Teramoto, Mitsue Tajima, Fu Zhong, Zhao Jie, Ishmael Del'Monte
3.
JAPAN OPEN
164
Yasuhiro Shimizu, Yoshiyuki Nakamura, Chen Dawei, Kazuo Furuta
4.
FAIRY TALE
151
Ryo Okuno, Yukinao Honma, Keisuke Kito, Takao Onodera
5.
HANAYAMA
148
Takeshi Hanayama, Yuki Fukuyoshi, Masayuki Hayasaka, Toshiko Kaho
6.
USA
146
Steve Landen, Drew Casen, Venkatrao Koneru, Larry Mori
7.
ENGLAND/NORWAY
144
Paul Hackett, Justin Hackett, Geir Helgemo, Tor Helness
8.
CANADA
141
Jurek Czyzowicz, Darren Wolpert, Nicolas L'Ecuyer, Kamel Fergani
9.
USA/EGYPT
138
Rita Shugart, Andrew Robson, Walid El Ahmady, Tarek Sadek
10.
NAITO
134
Kenji Miyakuni, Makoto Kono, Toru Henmi, Sakiko Naito

Flight B 26T, 120A
1.
SWAN
181
Michiko Shida, Kotomi Asakoshi, Minako Hiratsuka, Hisayo Goto, Haruyo Daimon
2.
KAIWA
157
Fumio Kaiwa, Sachiyo Uenaka, Kenichi Akita, Kunio Ueda
3.
DRAMI & ALICE
156
Yuko Yamada, Koji Yamada, Makiko Sato, Eiji Otaka
4.
HAYASHI
151
Makiko Hayashi, Maresuke Fujii, Mark LaForge, Natsuhiko Nagumo
5.
ESPERANZA
149
Haruko Koshi, Mieko Nakanishi, Yoko Oosako, Misuzu Ichihashi
6.
GRYFFINDOR
144
Hiroko Sekiyama, Yoko Nenohi, Michiko Ono, Toshiko Miyashiro
7.
PS-JACK
140
Masakatsu Sugino, Masako Otsuka, Teruo Miyazaki, Akiko Miwa
8.
GELLER
134
Masaru Yoshida, Yuichi Masamura, Robert Geller, Setsuko Ogihara
9.
MARUYAMA
130
Yoko Maruyama, Keisuke Akama, Ayako Amano, Miho Sekizawa
10.
SASAKI
128
Kazunori Sasaki, Yoshitaka Narita, Takeshi Higashiguchi, Tetsuo Machida

Flight C 26T, 120A
1.
MIURA
199
Kyoko Miura, Yukiko Otani, Keiko Anazawa, Shimako Yaji
2.
COSMOS
165
Masaharu Wakasa, Nobuko Wakasa, Kazuko Tsumori, Noriko Komiyama
3.
TANAKA
152
Noriko Tanaka, Mikiko Ito, Masako Kurita, Yoko Ota
4.
NANIWADA
148
Masaru Naniwada, Mitsuyo Naniwada, Ryo Matsubara, Ayako Matsubara
5.
XYZ
138
Kuniko Saito, Atsuko Kurita, Chieko Ichikawa, Junko Den
6-7.
ITO
137
Eriko Ito, Takako Fujimoto, Shoko Imai, Mari Mitani
6-7.
FRIENDS
137
Tsukasa Ito, Toshiko Nishi, Koichi Onishi, Yasuyoshi Toriumi
8.
IZAKI
134
Kenichi Izaki, Motoharu Ushio, Nobuko Yagi, Hideko Tanaka
9.
MY-BRIDGE
132
Masafumi Yoshizawa, Noriko Yoshizawa, Takashi Sumita, Yoko Fukuyama, Yoshitaka Agata, Shigeyuki Murano
10.
TEAM YASU
130
Kimiko Kamakari, Yumiko Oda, Misae Kato, Shoko Somemiya

 

 

11 Feb, 2005
Qualifiers for Flight A in Swiss Rounds



Section A 9T, 8R, 120A
1.
Kamel Fergani, Nicolas L'Ecuyer, Darren Wolpert, Jurek Czyzowicz
196
2.
Lusje Olha Bojoh, Julita Grace Joice Tueje, Shoko Fukuda, Masaaki Takayama
192
3.
Kanae Watanebe, Junko Takeda, Fumi Tanaka, Hideko Kobayashi
149
Section B 9T, 8R, 120A
1.
Zhao Jinlong, Zhang Shudi, Liu Zheng, Kumiko Sasahira
173
2.
Tadashi Teramoto, Mitsue Tajima, Ishmael Del'Monte, Zhao Jie, Fu Zhong
169
3.
Takeshi Hanayama, Yuki Fukuyoshi, Toshiko Kaho, Masayuki Hayasaka
159
Section C 9T, 8R, 120A
1.
Kenji Miyakuni, Makoto Kono, Sakiko Naito, Toru Henmi
194
2.
Angelina K.C., Munawar, Taufik Gautama, Robert Parasian
170
3.
Toru Tamura, Mimako Ishizuka, Chizuko Sugiura, Sonoko Namba
125
Section D 9T, 8R, 120A
1.
Paul Hackett, Justin Hackett, Tor Helness, Geir Helgemo
165
2.
Kyoko Shimamura, Mihoko Kurokawa, Chieko Yamazaki, Alan Sia
164
3.
Ryoga Tanaka, Tomoyuki Harada, Sadako Nakajima, Yukiko Hoshi
145
Section E 10T, 8R, 120A
1.
Zhang Ya Lan, Gu Ling, Zhu Xiao Yin, Dong Yong Ling, Yan Ru, Wang Yan Hong
179
2.
Ryo Okuno, Yukinao Homma, Keisuke Kito, Takao Onodera
156
3.
Fumiko Kimura, Minako Takahashi, Michiko Ono, Toyoko Saito
154
Section F 10T, 8R, 120A
1.
Patrick Huang, Chi-Hua Chen, Hsin-Lung Yang, Wei-Chen Chiu, Yi-Wen Lai, Chien-Kuo Wang
188
2.
Tsuneo Sakurai, Atsushi Kikuchi, Kenichi Asaoka, Takehiko Tada
150
3.
Shoichi Kojitani, Mitsuru Yamashita, Hiromu Nishida, Yoshie Nishida
148
Section G 10T, 8R, 120A
1.
Shunsuke Morimura, Takahiko Hirata, Hideki Takano, Tadashi Imakura, Masayuki Ino
191
2.
Michio Goto, Chizuno Saito, Yukiko Umezu, Etsuko Naito
169
3.
Yoshinori Kurachi, Kazuo Takano, Hideto Yamaguchi, Shunichi Haga
157
Section H 10T, 8R, 120A
1.
Midori Sakamoto, Tomoe Nakao, Tadashi Jomura, Hiroaki Iwata
210
2.
Victoria Gromova, Tatiana Ponomareva, Maria Lebedeva, Olga Galaktionava, Natalia Karpenko, Irina Vasilkova
200
3.
Kyoko Ohno, Akihiko Yamada, Tadashi Yoshida, Makoto Hirata

127

 

PAGE TOP

Copyright 2021 © JAPAN CONTRACT BRIDGE LEAGUE, Inc. All Rights Reserved